زمانی که یک زخم عفونی شد، پیشگیری خیلی دیر خواهد بود

مبتلایان به زخم های مزمن یا زخم هاي حاد پیچیده علاوه بر محدودیت های مربوط به تعویض پانسمان از درد، اضطراب و افسردگی نیز رنج می برند. علایمی نظیر ترشحات و بوی نامطبوع می تواند منجر به منزوی شدن بیشتر فرد مبتلا گردد. در بعضی موارد رفت و آمدهای مکرر جهت تعویض پانسمان، مرخصی استعلاجی از محل کار و مشاوره هاي درمانی هزینه های سنگینی را به فرد مبتلا تحمیل می کند. عفونت در زخم پای افراد دیابتی در هر ۲۰ ثانیه موجب یک آمپوتاسیون، قطع عضو، در دنیا می شود.

هزینه گزاف درمان زخم های مزمن

 

 

اکثر زخم های مزمن زخم هایی هستند که از ایسکمی، دیابت، بیماریهای عروقی و یا فشار ناشی شده اند. زخم هاي صعب العلاج، هزینه هاي گزافی را به سیستم های درمانی تحمیل می کنند. در ایالات متحده آمریکا این هزینه بالغ بر ۳ بیلیون دلار در سال است.

 

 

هزینه درمان عفونت در ناحیه جراحی شده

عفونت بعد از جراحی از عوارض شایع بعد از عمل است. به ازای هر نفر که بعد از جراحی به عفونت در ناحیه جراحی مبتلا می شود تقریبا ۷ الی ۱۱ روز به مدت اقامت بیمار در بیمارستان افزوده می شود. بر اساس یک تحقیق در سال ۲۰۱۲ عفونت بعد از جراحی شایع ترین عفونت در سیستم درمانی اعلام شد (۳۱ درصد کل عفونت هاي سیستم مراقبت جمعی در بیماران بستری). در دانمارک هزینه زخم هاي عفونی، یک درصد از بودجه کل بیمارستان های این کشور را شامل می شود.

افزایش مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها (یک تهدید جهانی)

افزایش مقاومت به آنتی بیوتیک ها به میزان خطرناکی در همه دنیا رو به افزایش است. با مصرف نادرست از آنتی بیوتیک ها به سمت زمانی پیش می رویم که آنها تأثیر خود را از دست خواهند داد و عفونت هاي شایع در صدمات جزئی موجب مرگ خواهد شد. درصد بالایی از عفونت هاي بیمارستانی از باکتري هاي مقاوم، نظیر استافیلوکوک ارئوس مقاوم به متیسیلین (MRSA) یا باکتري های گرم منفی مقاوم به انواع آنتی بیوتیک ها ناشی می شوند.