نسل تازه کرونا ویروس در شروع سال ۲۰۲۰

person ارسال شده توسط: حامد داودپور list در: کوتاه پزشکی تاریخ: comment دیدگاه: 0 favorite بازدید: 81

ویروس کرونا در آخرین روز  سال میلادی ۲۰۱۹ شوک بزرگی را بدنیا وارد  کرد که جان خیلی ها را گرفته است. البته واقعیت امر این است که  میزان قربانیان تنها ۲ الی ۳ درصد از کل مبتلایان را تشکیل میدهد. 2019-nCoV برای اولین بار از استان ووهان چین به سرعت به سایر نقاط چین سرایت کر

نسل تازه کرونا ویروس در شروع سال ۲۰۲۰ویروس کرونا در آخرین روز  سال میلادی ۲۰۱۹ شوک بزرگی را بدنیا وارد  کرد که جان خیلی ها را گرفته است. البته واقعیت امر این است که  میزان قربانیان تنها ۲ الی ۳ درصد از کل مبتلایان را تشکیل میدهد.

2019-nCoV برای اولین بار از استان ووهان چین به سرعت به سایر نقاط چین سرایت کرد و از آنجا به سایر نقاط دنیا رسید. تا کنون مواردی از ابتلای به این بیماری در تایلند، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، استرالیا و ایالات متحده هم مشاهده شده است.

تعداد موارد تایید شده ابتلا به این ویروس روز به روز و ساعت به ساعت افزایش میابد و علت آن سرایت آسان کرونا ویروس ها می باشد که هم از طریق تماسی و هم از طریق تنفسی قابل سرایت می باشند. شاید باور این مطلب برای شما سخت باشد که امکان دارد شما به کرونا ویروس 2019-nCoV مبتلا شده باشید و بدون مشکلات حاد و مراجعه به مراکز درمانی تنها به علت آنفولانزا و سرما خوردگی استراحت کرده و بهبود یافته باشید.

علایم بیماری با تب شروع می شود بعد از تب با سرفه های خشک و آزار دهنده. بعد از حدود هفت روز علایم تنفسی ممکن است شدید تر شود و باعث بروز مشکلات تنفسی و بستری شدن در بیمارستان شود که برای گروهای آسیب پذیر بسیار خطر ناک و مرگ بار خواهد بود.
با وجود 2019-nCoV در سال ۲۰۲۰ تعداد ویروسهای کرونا به هفت عدد رسیده است. این هفت نمونه ویروس میتوانند از سرماخوردگی ساده تا بیمار سارس را ایجاد کنند.با تشریح کد های آران ای این ویروس شباهت آن با ویروس سارس تایید شده است. در سال ۲۰۰۲ ویروس سارس جان نزدیک به ۸۰۰ نفر را گرفته است. ویروس سارس ابتدا در خفاش ها مشاهده شد که براحتی به گربه ها و در نهایت به انسان سرایت کرد. از این رو حدس زده می شود این ویروس نیز از طریق حیوانات به انسان سرایت کرده است.
تا زمان نگارش این مطلب واکسنی برای این ویروس ساخته نشده است. بنابراین تنها راه جلوگیری از سرایت آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار در قرنطینه است. باید به دنبال افرادی گشت که با بیماران این ویروس در تماس بوده‌اند و آنها را زیر نظر گرفت. در قدم بعدی باید محدودیت‌های مسافرتی ایجاد کرد و از گردهمایی‌های عمومی جلوگیری کرد.


نظرات

بدون نظر در این زمان!

نظرتان را بگذارید