ماساژدر ایران از قدیم تا الان برای رفع خستگی و گرفتگی عضلات با فشار ثابت یا در حال حرکت یا لرزش ،به حرکات مکانیکی بدن کمک میکند که ماساژ می تواند با دست،انگشتان،آرنج،زانو،ساعد و پاها انجام شود.
در قدیم حتی قبل از اسلام ماساژ رواج داشته، اوایل فقط مخصوص پادشاهان بوده و در دربار رواج داشت و پس از آن در حمام خانه های عمومی کار دلاکها بوده که با روغن های طبیعی و خوشبو بدن را ماساژ میدادند.
به افرادی که ماساژ میدهند ماسور گفته میشود و به دستگاه های الکتریکی که عمل ماساژ را برای بدن انجام میدهند ماساژور نام دارد.
دستگاه های ماساژو چند مدل و چند دسته میباشد برخی از این دستگاه ها فقط مخصوص قسمتی از بدن میباشند مانند ماساژور های پا و برخی برای کل بدن میباشند که این مدل نیز انواع مختلفتی نظیر صندلی ماساژور یا ماساژور هایی با حجم کمتر دارد.

چرا ماساژ خوب است؟

ماساژ با دستکاری کردن لایه های سطحی و عمیق عضلانی و بافت همبند به افزایش عملکرد،کمک در روند درمان و ترویج آرامش و آسایش کمک میکند.

برخی از فوائد ماساژ:

  • درمان درد های یکجانشینی
  • باز کردن گره عضلات
  • بالابردن قدرت سیستم دفاعی بدن
  • کاهش درد در زایمان
  • کاهش درد های دوران پریود
  • افزایش تمرکز
  • افزایش انرژی
  • رفع استرس و اضطراب(آرامش بخش)
  • افزایش جریان خون به سمت قلب

ماساژور های مدیلایف:

خرید ماساژور کامل بدن امسینگ -EmsiG مدل MG40

خرید پشتی ماساژ M-12950

خرید پشتی ماساژ M-12840

خرید ماساژور پا M-5005

خرید ماساژور برقی مولتی فانکشنال مدل PR-208

انواع ماساژ

ماساژ انواع مختلفی دارد که ما به چند نمومنه از آن اشاره میکنیم.

1.ماساژ سوئدی: ماساژی ملایم برای کل بدن و برای همه ی افراد مناسب میباشد.این ماساژ برای بازکردن گره های عضلانی و ریلسیشن بسیار مناسب میباشد.این ماساژ به شما استراحت کامل میدهد.در طول ماساژ برروی تخت ماساژ قرار میگیرید و بر روی بدنتا حوله ای پوشیده میشود و ماسور برای ماساژ قسمت های مختلف بدن حوله را جا به جا میکند.
معمولا ماساژ سوئدی 60 تا 90 دقیقه طول میکشد و باعث از بین رفتن گره های عضلات ، افزایش گردش خون و حس راحتی و استراحت میشود.

2. ماساژ سنگ داغ: این نوع ماساژ برای افرادی که درد و تنش عضلانی دارند مناسب است.این ماساژ مانند ماساژ سوئدی میباشد با این تفاوت که ماسور از سنگ های گرمائی علاوه بر دستانش استفاده میکند.
معمولا ماساژ سنگ داغ 90 دقیقه طول میکشد و باعث کاهش درد های عضلانی ، افزایش گردش خون ، کاهش اضطراب و استرس و باعث افزایش آرامش میشود.

3.ماساژ آروماتراپی: این نوع ماساژ به همراه روغن های گیاهی معطر با فواید های گوناگون میباشد که برای بهبود احساسات شما بسیار خوب است.ماساژ آروماتراپی ماسازی است با فشار های نرم و ملائم که ممکن است فقط قسمت بالایی بدن شما (کمر،کتف و سر) ماساژ بگیرند.
معمولا ماساژ آروماتراپی بین 60 تا 90 دقیقه طول میکشد و باعث تقویت روحیه ، کاهش استرس و اضطراب ، کاهش افسردگی ، از بین برنده درد و تنش های عضلانی میشود.

4.ماساژ شیاتسو: این نوع ماساژ برروی نقاط حساس مانند تب سوزنی کار میکند که برا کشش عضلات و گردش خون بسیار مناسب است.
ماساژ شیاتسو برای از بین بردن درد ها و تنش های عضلانی ، بالا بردن سیستم دفاعی بدن و باعث از بین بردن خشکی ستون فقرات میشود.

5.ماساژ کالیفرنیایی: در این نوع ماساژ در مرحله ی اول کل بدن را چرب میکنند و سپس با ضربات متعدد و با فشار کم ماسور بدن شما را ماشاژ میدهد.
ماساژ کالیفرنیایی به ذهن و بدن شما آرامش میدهد و گردش خون را افزایش میدهد.

6.ماساژ سر: این نوع ماساژ با تحریک تمامی عصب ها باعث کاهش استرس و افزایش آرامش میشود که برای درمان بیماری های روانی کاربرد دارد.
ماساژ سر بغیر از ایجاد آرامش باعث درمان سر درد ، گردن درد و خشکی ستون فقرات میشود.

7.ماساژ بارداری: در سه ماه دوم بارداری که حالت تهوع در بعضی از افراد از بین رفته است ، برای رفع خستگی و درد کمر و پا مناسب میبلشد.
ماساژ بارداری باعث کاهش هورمون اپی نفرین و سبب حس آرامش میشود.