بازی کلمات: توضیحی در مورد محصولات زیبایی طبیعی

person ارسال شده توسط: ح.د list در: مطالب پزشکی تاریخ: comment دیدگاه: 0 favorite بازدید: 253

بازی کلمات

ممکن است شما بیشتر و بیشتر از گزینه به اصطلاح "سبز" در فروشگاه متعجب شوید. قبل از اینکه پول خود را خرج این محصولات کنید، این مقاله را بخوانید.

گول تبلیغات را نخورید

در تبلیغات که بیشتر دقت می کنید٬ متخصصان  می گویند که "محصولات طبیعی بهتر است یا محصولات جایگزین که توسط بشر ساخته شده اند؟"
دکتر جگاسوتی متخصص پوست می گوید: هر کسی می تواند واژه"طبیعی"را روی محصول خود بکارببرد، این بدان معناست که ترکیبات آن از منابع ارگانیک مشتق شده اند و توسط انسان ساخته نشده اند. اما این یک واژه بازاریابی است.


چرا؟  به این دلیل که سازمان بهداشت دارو و غذای ایالات متحده واژه های "طبیعی" و "ارگانیک" را تایید نکرده است. دکتر شسینگر-متخصص پوست- می گوید: هیچ استاندارد تعریف شده ای برای این واژه ها وجود ندارد. بدون داشتن تایید، هیچ درصد قابل قبولی از ترکیباتی که باید طبیعی باشند، وجود ندارد. و هر ترکیب که کیفیت آن بررسی شده، مانند ترکیبات طبیعی نیز مورد بحث و بررسی است. دکتر شولر-شیمی دان ترکیبات زیبایی- می گوید: اما از این بحث منتج می شودکه چه چیزی "طبیعی" است و چه چیزی نیست؟ من فکر می کنم هر کس می تواند بپذیرد که انار طبیعی است. اما روغن معدنی چطور؟ آن از نفت خام استخراج
شده از درون زمین بدست می آید. کدام یک بیشتر و کدامیک کمتر طبیعی هستند؟ راهبردهایی در مورد کاربرد"ارگانیک"روی برچسب مشخص تر می باشد. اداره کشاورزی ایالات متحده قوانینی در مورد تبیین آن وضع کرده است. که محصولات زیبایی باید از محصولی مشابه و استانداردهای تعریف شده مانند غذای ارگانیک تبعیت کنند.
سازندگان نیاز دارند که روش های تایید شده را بکارببرند تا محیط زیست حفظ شود. کودهای شیمیایی، فاضلاب ها، پرتوافکنی و مهندسی ژنتیک ممکن است که استفاده نشوند. محصولی که اداره کشاورزی ایالات متحده برچسب ۰۰۱ % ارگانیک زده است، باید فقط شامل ترکیبات طبیعی تولید شده بجز آب و نمک باشد. یعنی حداقل ۵۱ % ترکیبات آن طبیعی تولید شده بجز آب و نمک باشد. تشخیص اینکه یک محصول چطور طبیعی می باشد نیاز به تحقیقی کوچک دارد. بررسی کنید که برچسب ترکیبات طبیعی از کجا تایید شده است؟ این مورد اولین گزینه لیست شده در بالاترین نقطه توجه می باشد، و پس از آن ترکیبات محصول آورده شده اند.
رسیدن به این تشخیص که آیا محصولات طبیعی بهتر هستند وظیفه ای گیج کننده است. دکتر شسینگر می گوید: ترجیح بر یک محصول تهی از افزودنی های ساختنی و نگهدارنده های غیر ضروری و یا هرچیزی که برای متابولیسم شما مضر باشد، حسی را القا می کند. ممکن نیست که محصولات خالص بیشترین اثر بخشی را داشته باشند.
بیشتر خریداران مراقب هستند که از نگهدارنده هایی نظیر پارابن و فتالئین اجتناب کنند. مشکل اینجاست که ممکن نیست که نگهدارنده های طبیعی به همان خوبی عمل کنند. به این معنا که محصولات طبیعی مدت ماندگاری کمتری دارند. پس خرید محصولات طبیعی نیازمند توجه بیشتر شما به تاریخ انقضا . نحوه نگهداری محصولات می باشد.
اگرچه ممکن است این برخلاف عقل سلیم باشد، اما افراد با پوست حساس در موقع انتخاب محصولی طبیعی باید مراقب باشند. دکتر جگاسوتی می گوید:حساسیت داشتن به گیاهان و یا محصولات مراقبت پوستی گیاهی بیشتر از واکنش به محصولات شیمیایی می باشد. همچنین وی استفاده از عطرهای مشتق شده از منابع طبیعی نظیر سنبل و سوسن را اخطار داده است. زیرا آنه می توانندباعث ایجاد سوزش شوند مخصوصا اگر حساسیت فصلی داشته باشید. جگاسوتی می گوید: ترکیباتی نظیر جودوسر، چای سبز، شکر، عسل، روغن آرگان و روغن نارگیل بدون نیاز به فرآیندهای آزمایشگاهی مفید هستند.

دکتر شولر می گوید: با محصولات طبیعی و ارگانیک ممکن است شما قربانی تاثیرات آن به جهت توجه فردی به کلمه " طبیعی" شوید. شما باید توجه داشته باشید محصولاتی که چنین ادعایی دارند، فرمول آن در برابر ادعاهای شاک چقدر صحیح ارائه شده است؟ و آن محصول چقدر می ارزد؟

نظرات

بدون نظر در این زمان!

نظرتان را بگذارید