منو
Your Cart

با هم و در کنار هم کرونا را شکست میدهیم... منحصر به فرد باش! سلامت باش! خوشحال باش!

دستگاه کشش گردن طب و صنعت

دستگاه کشش گردن طب و صنعت
دستگاه کشش گردن طب و صنعت
دستگاه کشش گردن طب و صنعت
دستگاه کشش گردن طب و صنعت
دستگاه کشش گردن طب و صنعت
299,000 تومان
 • موجودی: موجود
 • مدل: TS 55100
 • وزن: 3,000.00g
 • SKU: TS 55100

دستگاه کشش گردن طب و صنعت

انواع مشکلات مربوط به سر و گردن

گردن یکی از نقاط حساس بدن است که به راحتی میتواند مورد آسیب و درد قرار بگیرد. انواع دلایل شایع درد گردن میتواند شامل راستایی نادرست گردن و بدن در هنگام کار و نشستن، ضربه های ناشی از تصادف و غیره، کشیدگی گردن، آرتروز و مشکلات دیسک  گردن باشد. فیزیوتراپی و ماساژ گردن یکی از رایج ترین روش های درمان است. از جمله علائم شخصی که دچار مشکلات گردنی است، عبارت است از افزایش درد در ناحیه گردن در اثر نگه داشت گردن در موقیعتی خاص، اسپاسم عضلانی یا سفتی ماهیچه های گردن و کتف، سر درد، کاهش توانایی حرکتی در ناحیه گردن و غیره. ضربات شلاقی یا ضرباتی که در اثر تصادف به گردن وارد میشود میتواند از جمله کشیدگی بیش از حد، خم شدن بیش از حد، حرکات چرخشی بیش از حد گردن و غیره باشد. گردن درد های مزمن به صورت دردها و اسپاسم های مزمن در ناحیه گردن و کتف صورت میگرد. گردن دردها عصبی معمولا ریشه های عمیق تری دارند. این گردن درد ها میتوانند در اثر بیرون زدگی دیسک، لغزش مهره ها، تومور یا آسیب به عصب و غیره ایجاد شوند. فتق دیسک گردن نیز از دیگر دلایل گردن درد است. در این بیماری مهره های دیسک گردن در وضعیت نامناسب قرار دارند که منجر به التهاب و گردن درد میشود. دلیل این بیماری میتواند نادرست نشستن و یا اعمال فشار زیاد بر ناحیه گردن باشد. 

روشهای موجود برای درمان و پیشگیری در مشکلات سر و گردن

بسیاری از بیمارانی که تجربه گردن درد دارند، مقادیر زیادی درد را تحمل میکنند به طوریکه حتی با سرفه و عطسه نیز این فشار و درد افزایش میابد. استفاده از داروهای ضد التهاب و درد یکی از راهکارهاست. اما علاوه بر آن فیزیوتراپی و ماساژ‌ به عنوان بهترین راهکار مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش فیزیوتراپ با استفاده از بهترین و به روز ترین روش های علمی حرکات گردن را کنترل و باعث ایجاد آرامش در این ناحیه میشود. راهکار بعدی کاهش درد های گردنی اعمال جراحی است که در طی آن مهره های گردن مورد عمل و جابه جایی قرار میگیرند تا در بهترین و درست ترین حالت خود قرار بگیرند. اما  بسیاری از روش های مورد استفاده در ناحیه گردن ممکن است خطرناک باشند زیراکه این ناحیه از بدن یکی از حساسترین نواحی است. راهترین و کاربردی ترین راه درمان بسیاری از درد های گردنی، استفاده از گردنبندهای طبی  است. با استفاده از گردنبند ها میتوان گردن و سر را در درست ترین و بهترین حالت ممکن نگه داشت و از هرگونه حرکت زاید که ممکن است منجر به افزایش درد و اختلال در گردن شود جلوگیری کند. شرکت طب و صنعت یکی از شرکت های ایرانی که با استفاده از به روز ترین تکنولوژی و بهترین مواد موجود در بازا اقدام به طراحی و تولید ابزار سلامت کرده است. در بین محصولات این شرکت گردنبند های طبی،‌ یکی از پر فروش ترین و بهترین انواع است. 

دستگاه کشش گردن طب و صنعت 

این دستگاه یک ابزار ارتوپدیک بسیار حساس است که به هیچ عنوان بدون مشورت و نظر پزشک متخصص ان را تهیه ننمایید. در صورت تهیه این ابزار نیز زیر نظر پزشک متخصص از آن استفاده نمایید. این دستگاه با ایجاد کشش در ناحیه گردن و ستون فقرات گردنی در محل کار و منزل مورد استفاده قرار میگیرد. این محصول در دو حالت پیشگیری و درمان مورد استفاده قرار میگیرد. 

پیشگیری: پیشگیری این دستگاه برای از ابتلا به بیماری های سر و گردن مانند آرتروز، پروپلاس و فتق گردن است. به طور کلی افرادی که در اثر فعالیت های روزانه خود امکان ابتلا به مشکلات سر و گردن مانند آرتروز و هرگونه تغییرات غیر طبیعی در ناحیه گردن میشوند، میتوانند از این ابزار زیر نظر دستور پزشک استفاده نمایند. افرادی مانند پزشکان، دندانپزشکان، کارمندان و غیره که زمان زیادی گردن خود را در حالت نامناسب قرار میدهند. ورزشکاران و افرادی که فعالیت های سنگین روزانه و ورزشی مانند بلند کردن اجسام سنگین انجام میدهند نیز میتوانند با مشورت پزشک متخصص از این دستگاه استفاده نمایند. 

درمان: کشش در ناحیه گردن و سر میتواند باعث پیشرفت در سرعت درمان بسیاری از بیماری های سر و گردن مانند آرتروز، فتق بین دیسک و مهره های گردن، اسپاسم عضلانی و غیره شود. 

نحوه استفاده  و نصب  این محصول: 

دقت نمایید که این محصول زیر نظر پزشک متخص و با ارایه برنامه مشخص و نحوه استفاده میبایست مورد استفاده قرار گیرد. به دلیل حساسیت بالای این دستگاه لطفا خودسر اقدام به تهیه این دستگاه نکنید. 

 • ابتدا یک درب از منزل را که مقابل آن آزاد است و رفت و آمد کمی صورت میگیرد انتخاب نمایید. از مقاومت در اطمنیان حاصل کنید. 
 • اسکلت فلزی داخل بسته را مطابق شکل در بالای در قرار دهید. از محکم قرار گرفتن اسکلت و جا خوردن آن اطمینان حاصل فرمایید.
 • یک صندلی محکم و مناسب (ترجیحا بدون چرخ و ریل) پشت به در و زیر اسکلت فلزی قرار دهید. 
 • ریسمان مخصوص را از داخل قرقره ها طوری عبور دهید که قلاب مربوط به کیسه آب،‌سمت درب و قطعه فلزی مخصوص کشش گردن به سمت صندلی قرار گیرد. 
 • شخص باید به گونه ای روی صندلی بنشیند که بالا تنه او عمودی باشد و سر و گردن بیمار در راستای قرقره و ریسمان قرار گیرد. 
 • قطعات مربوط به چانه و پس سر را  مطابق تصویر به صورت کاملا قرینه در محل خود قرار دهید. و بندهای مربوط به آن را بدون آنکه پیچ خوردگی داشته باشند به دو سر میبله مخصوص کشش متصل نمایید. 
 • داخل کیسه وزنه را مطابق با دستور و مقدار تجویز پزشک با آب پر نمایید و درب کیسه را فشار دهید تا کاملا بسته شود. حداقل وزن برای کشش ۵ کیلوگرم است. 
 • کیسه آب را به آرامی به قلاب مخصوص آن متصل نمایید به طوریکه از هر گونه ضربه ناگهانی به گردن بیمار جلوگیری شود. 
 • دقت نمایید وقتی از روبرو به بیمار نگاه میکنید سر، گردن، تنه، قرقره ها و کیسه آب کاملا را در یک راستا قرار گرفته باشند و گردن به سمت چپ یا راست منحرف نشود.
 • حداقل زمان کشش برای هر نوبت ۱۵ دقیقه است. پس زمان را در هنگام استفاده از دستگاه در نظر بگیرید تا طبق تجویز پزشک بروید. 
 • اگر بیمار یک کودک است یا فردی است که از اختلال جسمی و ذهنی رنج میبرد حتما باید شخصی در تمام طول مدت استفاده از محصول در کنار وی بماند. 
 • وضعیت صحیح گردن هنگام اعمال کشش معمولا در حالتی است که سر بیمار حدود ۱۰ الی ۱۲ درجه به طرف جلو خمیده باشد. این حالت شبیه به وضعیتی است مطابق تصویر بالا که فرد در حالت مطالعه است. 
 • در صورت بروز درد در ناحیه کتف، گردن، بازو، شانه ، ساعد و دست ها در حین اعمال کششی، پزشک معالج خود را در جریان بگذارید و در صورت صلاحدید پزشک به انجام اعمال کششی با دستگاه ادامه دهید. 
 • پس از اتمام زمان کشش، ابتدا کیسه آب را به آرامی از دستگاه جدا کرده و آن را کاملا تخلیه نموده و به صورت صاف یا رول شده نگهداری نمایید و از تا شدن کیسه آب جلوگیری کنید. 

نکات قابل توجه دستگاه کشش گردن طب و صنعت: 

 • در صورتی که دارای حساسیت پوستی هستید، بعد از استفاده به هیچ عنوان در اختیار شخص دیگری قرار ندهید. 
 • این محصول استریل نمیباشد. 

محتوی بسته دستگاه کشش گرد طب و صنعت: 

 • اسکلت فلزی یا بدنه اصلی که دو عدد قرقره در آن تعبیه شده است. 
 • کیسه آب مدرج با ظرفیت ۱۰ کیلوگرم.
 • یک قطعه ریسمان که به دو سر آن یک قطعه S شکل و یک میله مخصوص کشش متصل گردیده است. 
 • پدهای چانه ای و پس سری که با دو عدد ریسمان به یکدیگر متصل شده اند. 
مشخصات کلی
ابعاد و اندازهتک سایز
مدت زمان تحویل* پست تهران و شهرستان : ۲ الی ۳ روز کاری تحویل پست داده میشود. * حمل سریع تهران: ۱ روز کاری *حمل پیک تهران : ۲ روز کاری * حمل رایگان :‌ لطفا شرایط حمل رایگان را مطالعه نمایید. دقت نمایید این نوع حمل شامل تنها برخی محصولات و کالاها میشود.
موارد مصرفبرای افراد با مشکلات سر و گردن مانند آرترو، فتق دیسک مهره ای گردن، برای افرادی که مدت زیادی گردن و سر خود را در حالت نامناسب قرار میدهند.
مزایای استفادهقابل استفاده در منزل و محل کار، ایجاد کشش مناسب در گردن برای رفع انواع دردهای مربوط به سر و گردن. دقت نمایید باید زیر نظر پزشک متخصص مورد استفاده قرار گیرد.
کشور سازندهایران
جنساسکلت فلزی
محتویاسکلت فلزی همراه با قرقره ها، کیسه آب ۱۰ کیلوگرمی، پدهای چانه و ریسمان

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.