منو
Your Cart

با هم و در کنار هم کرونا را شکست میدهیم... منحصر به فرد باش! سلامت باش! خوشحال باش!

اتاق عمل

تجهیزات اتاق عمل 


اتاق عمل در واقع فضایی است محدود و محفوظ که با مواد و شوینده های به خصوصی استریل شده و محیطی مناسب برای انجام انواع جراحی ها و درمان های بدن انسان می باشد. در هر مرکز درمانی و بیمارستانی، اتاق عمل مهم ترین قسمت آن است به همین جهت مجهز کردن آن به انواع تکنولوژی های روزِ پزشکی از دغدغه های صاحبین این مراکز است. هرچه که این فضاها از امکانات مناسب بهره مند باشند، عملیات جراحی با شرایط بهتری انجام می پذیرد. اتاق عمل معیاری برای سنجش اعتبار و میزان توسعه مراکز درمانی است. 


وزارت بهداشت و درمان به کمک دانشگاههای مرتبط و وابسته به وزارت بهداشت و درمان، قوانین و مقرراتی در جهت نحوه توسعه و تجهیز اتاق های عمل ارائه داده است. توجه به ساختار داخلی فضا و اتاق عمل از پوشش های کف ها و دیوار ها گرفته تا وسایل و تجهیزاتی که در جهت انجام انواع عمل های سرپایی، کوتاه مدت و طولانی مدت مورد نیاز است، همگی در اختیار جامعه پزشکی قرار داده شده است. اتاق های عمل از چند فضا تشکیل شده اند که بسته به نوع مرکز درمانی این فضا ادغام و یا جدا شده اند. هر کدام از این فضا نیازمند ابزارآلات پزشکی متناسب می باشند که عبارتند از:


  • محل شست و شو و ضد عفونی کردن دست ها و بدن پرسنل حاضر در فضای اتاق عمل 

  • فضای اصلی اتاق عمل که ضدعفونی و استریل شده است

  • فضای بیهوشی

  • فضای ریکاوری

  • رختکن

ابزار و تجهیزات اتاق عمل به چند دسته تقسیم می شوند:


  • ابزار الکتریکی اتاق عمل مانند دستگاه نوار قلب، دستگاهها تنفسی، نور و چراغ و غیره

  • ابزار غیر الکتریکی اتاق عمل مانند تخت عمل جراحی، ترالی ها، دماسنج ها، میز، وسایل جراحی وغیره

  • ابزار مصرفی اتاق عمل مانند گازها، باندها، قیچی، کاردک و غیره

  • مواد دارویی اتاق عمل شامل داروهای بیهوشی، مواد شوینده و ضدعفونی کننده ها و غیره

در این بخش ابزارآلات پزشکی مناسب برای استفاده در فضای جراحی و اتاق های عمل می باشند. 

برس اسکراب  استریل
 با بسته بندی مدیکال برس اسکراب استریل برای شستشو جراح یا پرستار و یا تکنسین های اتاق عمل قبل از عمل  بکار می رود. این برس از مواد مخصوص ساخته شده است که در مقابل مواد شوینده بسیار مقاوم است. خاصیت مواد آن بگونه ای است که بسیار نرم و قابل انعطاف است و این امر سبب راحتی کار با ..
827,840 تومان
برس اسکراب غیر استریل
 – بسته بندی ۲۴۰ عددیبرس اسکراب غیر استریل برای شستشو جراح یا پرستار و یا تکنسین های اتاق عمل قبل از عمل  بکار می رود. این برس از مواد مخصوص ساخته شده است که در مقابل مواد شوینده بسیار مقاوم است. خاصیت مواد آن بگونه ای است که بسیار نرم و قابل انعطاف است و این امر سبب راحتی ..
1,099,800 تومان
برند: سوپا | SUPA
ست آرتروسکوپی استریل با بسته بندی دولایه سوپاست آرتروسکوپی استریل با بسته بندی دولایه مخصوص اتاق عمل شرکت سوپا. برای معاینه زانو و لیگمان های این ناحیه نظیر پارگی ربات صلیبی و یا مینیسک پا و همچنین گاها در ناحیه کتف و اتصالات این موضع پزشک متخصص ارتوپدی از دستگاه و روشی بنام آرترسکوپی Arthroscop..
59,000 تومان
برند: سوپا | SUPA
درن تی تیوب (T Tube Drain) سایز ۱۸ سوپادرن تی تیوب نام محصولی است از شرکت سوپا که در جراحی کاربرد دارد. جنس آن ازمواد  مدیکال گرید است. این درن با توجه به جنسش در مقابل تا خوردگی مقاوم است و تا زمان بهبود و رفع خطر چسبندگی در داخل بدن برای تخلیه ترشحات باقی می ماند.T-Tube نام وسیله ای ..
12,000 تومان
برند: سوپا | SUPA
درن تی تیوب (T Tube Drain) سایز ۱۰ سوپادرن تی تیوب نام محصولی است از شرکت سوپا که در جراحی کاربرد دارد. جنس آن ازمواد  مدیکال گرید است. این درن با توجه به جنسش در مقابل تا خوردگی مقاوم است و تا زمان بهبود و رفع خطر چسبندگی در داخل بدن برای تخلیه ترشحات باقی می ماند.T-Tube نام وسیله ای ..
12,000 تومان
برند: سوپا | SUPA
درن تی تیوب (T Tube Drain) سایز ۱۲ سوپادرن تی تیوب نام محصولی است از شرکت سوپا که در جراحی کاربرد دارد. جنس آن ازمواد  مدیکال گرید است. این درن با توجه به جنسش در مقابل تا خوردگی مقاوم است و تا زمان بهبود و رفع خطر چسبندگی در داخل بدن برای تخلیه ترشحات باقی می ماند.T-Tube نام وسیله ای ..
12,000 تومان
برند: سوپا | SUPA
درن تی تیوب (T Tube Drain) سایز ۱۴ سوپادرن تی تیوب نام محصولی است از شرکت سوپا که در جراحی کاربرد دارد. جنس آن ازمواد  مدیکال گرید است. این درن با توجه به جنسش در مقابل تا خوردگی مقاوم است و تا زمان بهبود و رفع خطر چسبندگی در داخل بدن برای تخلیه ترشحات باقی می ماند.T-Tube نام وسیله ای ..
12,000 تومان
برند: سوپا | SUPA
درن تی تیوب (T Tube Drain) سایز ۱۶ سوپادرن تی تیوب نام محصولی است از شرکت سوپا که در جراحی کاربرد دارد. جنس آن ازمواد  مدیکال گرید است. این درن با توجه به جنسش در مقابل تا خوردگی مقاوم است و تا زمان بهبود و رفع خطر چسبندگی در داخل بدن برای تخلیه ترشحات باقی می ماند.T-Tube نام وسیله ای ..
12,000 تومان
برند: سوپا | SUPA
درن کاروگیت سیلیکونی ۴۰ سانتی متر با خط سولفات باریم سوپادرن کاروگیت (Corrugated Drain) یا درن کرکره ای شرکت سوپا لوله نرم و انعطاف پذیری ست از جنس سیلیکون که جراح بعد از عمل جراحی در ناحیه عمل میگذارد. در انتهای خروجی درن کاروگیت سنجاق قفلی توسط جراح وصل می شود تا درن در نتیجه جابجایی و به مرور..
36,400 تومان
برند: سوپا | SUPA
درن کاروگیت سیلیکونی ۳۰ سانتی متر با خط سولفات باریم سوپادرن کاروگیت (Corrugated Drain) یا درن کرکره ای شرکت سوپا لوله نرم و انعطاف پذیری ست از جنس سیلیکون که جراح بعد از عمل جراحی در ناحیه عمل میگذارد. در انتهای خروجی درن کاروگیت سنجاق قفلی توسط جراح وصل می شود تا درن در نتیجه جابجایی و به مرور..
31,200 تومان
برند: سوپا | SUPA
درن پن رز ضد حساسیت ۱ اینچ ضخیم سوپادرن پن رز (Penrose Drain) شرکت سوپا لوله نرم و انعطاف پذیری ست از جنس لاتکس که جراح بعد از عمل جراحی در ناحیه عمل میگذارد. این درن جزیی از درن های پسیو می باشد. کار درن ارتباط موضع جراحی شده با بیرون جهت خروج ترشحات بافتی و خون می باشد. این عمل مانند ایجاد خلا..
28,600 تومان
برند: سوپا | SUPA
درن پن رز ضد حساسیت ۱/۲ اینچ سوپادرن پن رز (Penrose Drain) شرکت سوپا لوله نرم و انعطاف پذیری ست از جنس لاتکس که جراح بعد از عمل جراحی در ناحیه عمل میگذارد. این درن جزیی از درن های پسیو می باشد. کار درن ارتباط موضع جراحی شده با بیرون جهت خروج ترشحات بافتی و خون می باشد. این عمل مانند ایجاد خلاء ب..
14,000 تومان
نمايش 1 تا 12 از 51 (5 صفحه)