منو
Your Cart

 سـاعـات کـاری مدی لایف ، شنبه تا چهارشنبه بجز ایام تعطیل : ۱۰ – ۱۷ (پنجشنبه‌ها تعطیل)

اتاق عمل

تجهیزات اتاق عمل 


اتاق عمل در واقع فضایی است محدود و محفوظ که با مواد و شوینده های به خصوصی استریل شده و محیطی مناسب برای انجام انواع جراحی ها و درمان های بدن انسان می باشد. در هر مرکز درمانی و بیمارستانی، اتاق عمل مهم ترین قسمت آن است به همین جهت مجهز کردن آن به انواع تکنولوژی های روزِ پزشکی از دغدغه های صاحبین این مراکز است. هرچه که این فضاها از امکانات مناسب بهره مند باشند، عملیات جراحی با شرایط بهتری انجام می پذیرد. اتاق عمل معیاری برای سنجش اعتبار و میزان توسعه مراکز درمانی است. 


وزارت بهداشت و درمان به کمک دانشگاههای مرتبط و وابسته به وزارت بهداشت و درمان، قوانین و مقرراتی در جهت نحوه توسعه و تجهیز اتاق های عمل ارائه داده است. توجه به ساختار داخلی فضا و اتاق عمل از پوشش های کف ها و دیوار ها گرفته تا وسایل و تجهیزاتی که در جهت انجام انواع عمل های سرپایی، کوتاه مدت و طولانی مدت مورد نیاز است، همگی در اختیار جامعه پزشکی قرار داده شده است. اتاق های عمل از چند فضا تشکیل شده اند که بسته به نوع مرکز درمانی این فضا ادغام و یا جدا شده اند. هر کدام از این فضا نیازمند ابزارآلات پزشکی متناسب می باشند که عبارتند از:


  • محل شست و شو و ضد عفونی کردن دست ها و بدن پرسنل حاضر در فضای اتاق عمل 

  • فضای اصلی اتاق عمل که ضدعفونی و استریل شده است

  • فضای بیهوشی

  • فضای ریکاوری

  • رختکن

ابزار و تجهیزات اتاق عمل به چند دسته تقسیم می شوند:


  • ابزار الکتریکی اتاق عمل مانند دستگاه نوار قلب، دستگاهها تنفسی، نور و چراغ و غیره

  • ابزار غیر الکتریکی اتاق عمل مانند تخت عمل جراحی، ترالی ها، دماسنج ها، میز، وسایل جراحی وغیره

  • ابزار مصرفی اتاق عمل مانند گازها، باندها، قیچی، کاردک و غیره

  • مواد دارویی اتاق عمل شامل داروهای بیهوشی، مواد شوینده و ضدعفونی کننده ها و غیره

در این بخش ابزارآلات پزشکی مناسب برای استفاده در فضای جراحی و اتاق های عمل می باشند. 

قیچی کانورس سوپر کات ۱۰ سانتی مترقیچی کانورس با کیفیت مناسب برای تشریح و برش در راینو پلاستی می باشد. این مدل از قیچی جراحی بر اساس اندازه و شکل خود در بسیاری از پروسیجرهای پزشکی و درمانی کاربرد دارد. وسیله ای که در بخش عمل و کیت های جراحی استفاده زیادی دارد. از ویژگی های آن قابلیت اتوکلاو آن ..
355,000 تومان
قیمت بدون مالیات:355,000 تومان
قیچی سپتوم فومن رینو پلاستی سوپر کات حدودا ۱۶ سانتی مترقیچی سپتوم یا فومن (fomon) که به آن قیچی دورسم هم میگویند از جنس استیل زنگ نزن می باشد. این قیچی با کیفیت مناسب برای تشریح و برش در راینو پلاستی می باشد. این مدل از قیچی جراحی بر اساس اندازه و شکل خود در بسیاری از پروسیجرهای پزشکی و درمانی..
385,000 تومان
قیمت بدون مالیات:385,000 تومان
قیچی سپتوم فومن رینو پلاستی سوپر کات دسته طلایی حدودا ۱۶ سانتی مترقیچی سپتوم یا فومن (fomon) که به آن قیچی دورسم هم میگویند از جنس استیل زنگ نزن می باشد. این قیچی با کیفیت مناسب برای تشریح و برش در راینو پلاستی می باشد. این مدل از قیچی جراحی بر اساس اندازه و شکل خود در بسیاری از پروسیجرهای پزش..
595,000 تومان
قیمت بدون مالیات:595,000 تومان
برند: NN
پنس هموستات ظریف و صاف بنگولا ۲۶ سانتی مترپنس بسیار ظریف و بلند هموستات یا پنس شریان بند که به زبان انگلیسی نیز با نام Hemostat شناخته شده است، به کلمپ هموستات (کلمپ هموستاتیک یا فورسپس شریانی) نیز معروف است. این پنس یکی از ابزارهای جراحی پرکاربرد می باشد چرا که در انواع جراحی ها برای بستن شریان..
159,000 تومان
قیمت بدون مالیات:159,000 تومان
برند: NN
پنس هموستات زنکر کرو ۲۳ سانتی متر LARDK آلمانپنس هموستات یا پنس شریان بند که به زبان انگلیسی نیز با نام Hemostat شناخته شده است، به کلمپ هموستات (کلمپ هموستاتیک یا فورسپس شریانی) نیز معروف است. این پنس یکی از ابزارهای جراحی پرکاربرد می باشد چرا که در انواع جراحی ها برای بستن شریان ها از آن به وف..
185,000 تومان
قیمت بدون مالیات:185,000 تومان
برند: NN
پنس هموستات زنکر کرو ۲۳ سانتی متر PEICODENT آلمانپنس هموستات یا پنس شریان بند که به زبان انگلیسی نیز با نام Hemostat شناخته شده است، به کلمپ هموستات (کلمپ هموستاتیک یا فورسپس شریانی) نیز معروف است. این پنس یکی از ابزارهای جراحی پرکاربرد می باشد چرا که در انواع جراحی ها برای بستن شریان ها از آن ب..
198,000 تومان
قیمت بدون مالیات:198,000 تومان
بن کاتر یا استخوان بر دبل اکشن استیلهمانطور که از اسم این محصول پیدا می باشد برای جراحی هایی نظیر بریدن استخوان های کوچک کاربرد دارد. دارای اهرمی است که باعث دو برابر شدن نیروی وارده به اهرم ها می شود و در نتیجه آن با نیروی کمتر قدرت بیشتری را ایجاد می کند. جنس آن از استیل ضد زنگ می باشد و به را..
1,490,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,490,000 تومان
برند: NN
پنست جراحی آج دار ۳۰ سانتی مترپنست که به زبان انگلیسی هم نیز با همین نام شناخته شده است (Pincette) . این پنس یکی از ابزارهای جراحی پرکاربرد می باشد. پنست علاوه بر اتاق عمل دراکثر بخش های بیمارستان و درمانگاه نیز مصرف می شود. این پنس با توجه به کاربرد و شکل و مکانیسمش در رده فورسپس ها قرا میگیرد ..
139,000 تومان
قیمت بدون مالیات:139,000 تومان
برند: NN
پنست جراحی آج دار ۲۵ سانتی مترپنست که به زبان انگلیسی هم نیز با همین نام شناخته شده است (Pincette) . این پنس یکی از ابزارهای جراحی پرکاربرد می باشد. پنست علاوه بر اتاق عمل دراکثر بخش های بیمارستان و درمانگاه نیز مصرف می شود. این پنس با توجه به کاربرد و شکل و مکانیسمش در رده فورسپس ها قرا میگیرد ..
119,000 تومان
قیمت بدون مالیات:119,000 تومان
برند: NN
پنس آدسون کارتیلاژپنس آدسون که به زبان انگلیسی هم نیز با همین نام شناخته شده است (Adson Pinzette) . این پنس یکی از ابزارهای جراحی پرکاربرد می باشد. پنس آدسون علاوه بر اتاق عمل دراکثر بخش های بیمارستان و درمانگاه نیز مصرف می شود. این پنس با توجه به کاربرد و شکل و مکانیسمش در رده فورسپس ها قرا میگ..
99,000 تومان
قیمت بدون مالیات:99,000 تومان
برند: NN
پنس موسکیتو منحنی ۱۲ سانتی مترپنس موسکیتواز جنس استیل می باشد. پنس موسکیتو یکی از ابزارهای جراحی پرکاربرد می باشد چرا که در انواع جراحی ها برای نگه داشتن عضو یا برداشتن گاز و … از آن به وفور استفاده می شود. پنس موسکیتو علاوه بر اتاق عمل در بخش اورژانس نیز مصرف می شود. این پنس با توجه به کاربرد و..
80,000 تومان
قیمت بدون مالیات:80,000 تومان
برند: NN
پنس موسکیتو راست ۲۰ سانتی متر BJBپنس موسکیتو یا هموستات که به زبان انگلیسی نیز با نام Hemostat شناخته شده است، به کلمپ هموستات (کلمپ هموستاتیک یا فورسپس شریانی) نیز معروف است. این پنس یکی از ابزارهای جراحی پرکاربرد می باشد چرا که در انواع جراحی ها برای بستن شریان ها از آن به وفور استفاده می شود...
165,000 تومان
قیمت بدون مالیات:165,000 تومان
نمايش 1 تا 12 از 221 (19 صفحه)
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات