منو
Your Cart

با هم و در کنار هم کرونا را شکست میدهیم... منحصر به فرد باش! سلامت باش! خوشحال باش!

جالوله ای مولتی رک PIP با ۷۲ خانه - مدل LT-72

جالوله ای مولتی رک PIP با ۷۲ خانه - مدل LT-72
جالوله ای مولتی رک PIP با ۷۲ خانه - مدل LT-72
پیش سفارش
جالوله ای مولتی رک PIP با ۷۲ خانه - مدل LT-72
جالوله ای مولتی رک PIP با ۷۲ خانه - مدل LT-72
جالوله ای مولتی رک PIP با ۷۲ خانه - مدل LT-72
تماس بگیرید
 • موجودی: پیش سفارش
 • مدل: PIP120196
 • زمان ارسال: ۲ الی ۳ روز کاری ( تهران تحویل و شهرستان تحویل پست )

جالوله ای مولتی رک PIP با ۷۲ خانه - مدل LT-72

لوله آزمایش و انواع آن

به طور کلی لوله آزمایش یا لوله کشت یکی پر کاربرد ترین ابزار در آزمایشگاهها و پاتولوژی ها است. این ابزار شامل یک لوله که در یک طرف باز و در طرف دیگر به صورت محدب است میباشد. لوله های آزمایشگاهی میتوانند از جنس های مختلف بنا به کاربرد آنها و موادی که در داخل آنها قرار میگیرند، ساخته شوند. برای مثال لوله ها میتوانند از جنس پلاستیک، شیشه،‌ پیرکس به شکل مات یا شفاف باشند. لوله های آزمایشگاهی در ابعاد مختلف طراحی و تولید میشوند. لوله هایی که برای حرارت دادن مورد استفاده قرار میگیرند، اصطلاحا لوله جوش نامیده میشوند. لوله های آزمایشگاهی در کنار محصولات دیگر آزمایشگاهی مورد استفاده قرار میگیرند. برای مثال میتوان از پیپت ها برای جابه جایی و انتقال مواد داخل لوله ها به بشر ها، ارلن ها، پتری دیش ها، استوانه ها و لام ها و غیره استفاده نمود. به طور کلی لوله های آزمایشگاهی به ۲ دسته تقیسیم میشوند:

 • لوله های آزمایشگاهی برای تست خون 
 • لول های آزمایشگاهی برای امور متداول آزمایشگاه مانند تست های شیمیایی و غیره 

لوله های آزمایشگاهی برای تست خون

کاربرد اصلی لوله آزمایشگاه جهت نگهداری مواد شیمیایی جامد و مایع در مقدار کم است. از لوله های آزمایشگاهی برای کشت نیز استفاده میشود. در علم پزشکی نیز از لوله آزمایشگاه برای نگهداری خون استفاده میشود. جنس لوله های آزمایشگاه باید به گونه ای باشند که در برابر حرارت و سرما مقاوم باشند. در برابر مواد شیمیایی دچار خورندگی و زنگ زدگی نشوند و در برابر حلال ها و اسیدها مقاوم باشند. لوله های آزمایش دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از:

۱.   لوله های جمع آوری سرم خون: این لوله ها برای جدا سازی سرم از سلول های خونی و فیبرین با استفاده از سانتریفیوژ ها استفاده میشوند.

۲.   لوله های جمع آوری کننده پلاسما : این لوله ها برای جدا سازی پلاسما از خون به وسیله دستگاه سانتریفیوژ استفاده میشود. این لوله ها حاوی مواد ضد لخته و انعقاد میباشند.

۳.   لوله های CBC : این لوله های در تمامی مراکز درمانی و بیمارستانی موجود میباشند. در داخل این لوله ها مواد ضد انعقاد EDTA موجود هستند. که با توجه به نیاز یکی از ۳ نوع K1، K2، K3 باشد. میزان EDTA‌ موجود در این لوله ها باید کاملا دقیق و با اندازه گیری باشد. به طور معمول ۲.۵  میلی گرم. 

لوله های آزمایشگاهی برای تست خون به ۲ صورت وکیوم و غیر وکیوم تولید میشوند. لوله های وکیوم زمان استفاده در هنگام خون گیری به صورت مستقیم با فشار منفی خون را از نیدل وارد لوله میکند. لوله های غیر وکیوم نیز ابتدا با استفاده از سرنگ و نیدل خون کشیده میشود و سپس به لوله ها انتقال پیدا میکنند. در استفاده از لوله های آزمایشگاهی برای تست خون، رنگ دربها بسیار مهم است. بر اساس قواعد آزمایشگاهی هر رنگ میتواند نشان دهنده نوع خاصی از لوله ها و نحوه استفاده از آنها باشد. این درب ها میتوانند به رنگهای قرمز، سبز، آبی، زرد، مشکی و رنگهای متداول و تایید شده در آزمایشگاه ها و پاتولوژی ها باشند. بسیاری از تولید کنندگان لوله های آزمایشگاهی برای تست خون را به صورت لوله های آماده دارای محلول مناسب تولید و در اختیار مشتریان قرار میدهند. 

لوله های آزمایشگاهی برای امور متداول آزمایشگاه 

همانطور که گفته شد، لوله های آزمایشگاهی میتوانند در آزمایشگاهها، پاتولوژی ها یا مراکز تحقیقاتی مورد استفاده قرار گیرند. در این مراکز لوله های آزمایشگاهی به صورت ساده و بدون نیاز به استفاده از مواد شیمیایی در اختیار کاربران قرار میگیرند. از این لوله ها میتوان برای قرار دادن نمونه ها شیمیایی جامد و مایع استفاده کرد. این لوله ها نیز میتوانند از جنس های مختلف پلاستیکی، شیشه ای، پیرکس به صورت شفاف یا مات باشند. در ۲ مدل با درب و بدون درب مورد استفاده قرار میگیرند. در کنار ابزار دیگر مانند پیپت ها، ارلن ها، بشرها و غیره از ابزار کاربردی آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی میباشند. در بسیاری از موارد آزمایشگاههای نیز با تهیه این لوله ها و تزریق مواد شیمیایی مدنظر متناسب با قسمت قبل، آنها را مناسب برای انجام انواع آزمایشات خون و غیره میکنند. 

لوله ها و جا لوله ای

همانطور که اشاره شد، لوله ها بر اساس نحوه استفاده به انواع مختلف تقسیم میشوند. لوله ها را از نظر ظاهری نیز میتوان به دسته های مختلف تقسیم بندی نمود. از انواع لوله ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لوله ها ساده 
 • لوله های مخروطی یا فالکون 
 • میکروتیوب ها 
 • لوله های گاما
 • لوله های کرایو 
 • و … 

اهمیت و ارزش جالوله ای به اندازه اهمیت خود لوله است. در آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی سامان دهی و تنظیم و مرتب کردن لوله ها بسیار مهم است. در این صورت کاربرد به راحتی میتواند لوله های استفاده شده را از لوله های تمییز جدا کند، میتواند نمونه های مشابه را در یک دسته قرار دهد، میتواند لوله های مشابه را در یک گروه تقسیم بندی کند و بسیاری موارد دیگر که کار در مراکز آزمایشگاهی را بسیار آسان تر و راحتتر میکند. جالوله ای ها در جنس های مختلف مانند فلزی، چوبی، پلاستیکی و غیره تولید میشوند. اما بهترین جالوله ای ها باید مانند لوله ها باید نسبت به مواد شیمیایی، حلال ها و اسید ها مقاوم باشند. این نگهدارنده ها در سایز ها و ابعاد مختلف متناسب با انواع لوله های آزمایشگاهی مانند لوله های مخروطی، لوله های ساده، میکروتیوب ها، لوله های کرایو، لوله های فالکون و سایر لوله های آزمایشگاهی طراحی و تولید میشوند. به طور کلی شکل ظاهر جا لوله ای ها به صورت یک استند با پایه و صفحه های حفره دار است که حفره های آن در ابعاد و اشکال مختلف عرضه میشوند. 


جالوله ای مولتی رک PIP با ۷۲ خانه - مدل LT-72

همانطور که بالاتر نیز اشاره شد، جالوله ای ها و رک ها برای سازماندهی و منظم نمودن انواع لوله های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار میگیرند. جا لوله ای مولتی رک PIP یکی از محصولات شرکت پل ایده آل پارس است. این شرکت با استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه و با بهره گیری از متخصصان ایرانی اقدام به تهیه و تولید انواع محصولات پزشکی و آزمایشگاهی نموده است. به طور معمول لوله های آزمایشگاهی میتوانند از هر جنسی مانند پلاستیک، شیشه، فلز و غیره باشند ممکن است در اثر تماس با مواد شیمیایی و نمونه ها دچار آلودگی شوند، به همین دلیل قرار دادن آنها روی سطح میز کار یا در تماس با فضاهای دیگر و افراد، امری نامناسب و خطرناک است. در عین حال به دلیل شکل ظاهری برخی لوله ها که به شکل مخروطی میباشند، نمیتوان آنها را به صورت عمودی و منظم روی یک سطح قرار داد، به همین دلیل استفاده از جالوله ای ها اهمیت و کارایی زیادی خواهند داشت. جالوله ای مولتی رک PIP میتواند لوله ها و میکروتیوب های آزمایشگاه ها را در یک دسته بندی منظم و به صورت عمودی و قابل دسترس در خود جای دهند. در این صورت امکان غلطیدن و چرخیدن یا شکستن لوله ها،‌ جابه جایی یا گم شدن آنها و غیره به حداقل میزان خود میرسد. علاوه بر این، در بسیاری از شرایط ، لوله های تمییز باید از لوله های کثیف و لوله های هم رنگ باید در یک دسته قرار گیرند که جالوله ای میتواند برای حل این مشکل کمک شایانی کند. این امر در صرفه جویی هزینه و زمان برای کاربران در آزمایشگاه کمک میکند.

جالوله ای مولتی رک PIP از جنس POM ساخته شده است که میتواند روی آب غوطه ور شود. این محصول در مقابل مواد شیمیایی، حلال ها و بسیاری از اسید ها مقاوم است. مولتی رک های PIP در ۱۲ مدل متفاوت تولید و عرضه شده است که هر کدام با توجه به نوع ساختار آن ها برای انواعی خاصی از لوله ها و میکروتیوب ها استفاده شود. این محصول به گونه ای طراحی شده است که بتوان در انکوباتور، یخچال، فریزر، زیر هود های آزمایشگاهی و روی میز کار از آنها استفاده نمود. در دو طرف این محصولات دسته هایی برای جابه جایی راحت آن تعبیه شده است. دارای تنوع در رنگ بندی و انواع. از انواع جالوله ای مولتی رک PIP عبارتند از:

 • مولتی رک PIP شامل ۸۴ خانه مناسب برای لوله های گاما کانتر و لوله های ۱۰۰ × ۱۲ و لوله های با قطر کمتر از ۱۳ میلیمتر 
 • مولتی رک PIP شامل ۴۲ خانه مناسب برای لوله های گاما کانتر و لوله های ۱۰۰ × ۱۲  و لوله های با قطر کمتر از ۱۳ میلیمتر 
 • مولتی رک PIP شامل ۷۲ خانه مناسب برای لوله های گاما کانتر و لوله های ۱۰۰ × ۱۲ و ۱۶ × ۱۰۰ و لوله های ساده
 • مولتی رک PIP شامل ۶۰ خانه مناسب برای لوله های فالکون ۱۵ میلی لیتر و لوله های ۱۰۰ × ۱۶ و لوله های با قطر کمتر از ۱۶ میلیمتر 
 • مولتی رک PIP شامل ۳۰ خانه مناسب برای لوله های فالکون ۱۵ میلی لیتر و لوله های ۱۰۰ × ۱۶ و لوله های با قطر کمتر از ۱۶ میلیمتر 
 • مولتی رک فالکون PIP شامل ۱۸ خانه مناسب برای لوله های فالکون ۵۰ میلی لیتر و لوله های با قطر بین ۲۵ تا ۳۰ میلیمتر 
 • مولتی رک فالکون PIP شامل ۹ خانه مناسب برای لوله های فالکون ۵۰ میلی لیتر و لوله های با قطر بین ۲۵ تا ۳۰ میلیمتر  
 • مولتی رک فالکون PIP شامل ۳۹ خانه مناسب برای لوله های فالکون ۵۰ و ۱۵ میلی لیتر
 • مولتی رک کرایو PIP شامل ۸۴ خانه مناسب برای لوله های کرایو و لوله های با قطر کمتر از ۱۱ میلیمتر و لوله های گاما کانتر
 • مولتی رک کرایو PIP شامل ۴۲ خانه مناسب برای لوله های کرایو و لوله های با قطر کمتر از ۱۱ میلیمتر و لوله های گاما کانتر
 • مولتی رک میکروتیوب PIP شامل ۶۰ خانه مناسب برای میکروتیوب ۱/۵ و ۲ میلی لیتر
 • مولتی رک میکروتیوب PIP شامل ۳۰ خانه مناسب برای میکروتیوب  ۱/۵ و ۲ میلی لیتر

ویژگی این محصول 

 • قابل استفاده برای نگهداری و ساماند هی انواع لوله های گاما کانتر و لوله های ۱۰۰ × ۱۲ و ۱۶ × ۱۰۰ و لوله های ساده 
 • دارای صفحه ماتریسی با حفره های مربعی شکل 
 • دارای ۷۲ جایگاه و خانه
 • دارای ابعاد کلی ۲۹۳ × ۱۱۵ × ۶۵ میلی متر 
 • قابل باز و بسته کردن برای اشغال فضای کمتر
 • قابلیت مونتاژ کردن بسیار راحت
 • از جنس POM
 • مقاوم به مواد شیمیایی، حلال ها و اسید ها 
 • قابل استفاده در انکوباتور، یخچال، فریزر، زیر هود های آزمایشگاهی و روی میز کار
 • دارای پایه محکم و استوار
مشخصات کلی
ابعاد و اندازهدارای ابعاد کلی ۲۹۳ × ۱۱۵ × ۶۵ میلی متر 
مدت زمان تحویل* پست تهران و شهرستان : ۲ الی ۳ روز کاری تحویل پست داده میشود. * حمل سریع تهران: ۱ روز کاری *حمل پیک تهران : ۲ روز کاری * حمل رایگان :‌ لطفا شرایط حمل رایگان را مطالعه نمایید. دقت نمایید این نوع حمل شامل تنها برخی محصولات و کالاها میشود.
موارد مصرفقابل استفاده برای نگهداری و ساماند هی انواع لوله های گاما کانتر و لوله های ۱۰۰ × ۱۲ و ۱۶ × ۱۰۰ و لوله های ساده
مزایای استفادهمقاوم در برابر مواد شیمیایی،‌اسیدها و حلال ها، سبک و راحت، دارای دسته برای جابه جایی آسان
جنسPOM

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات