منو
Your Cart

 سـاعـات کـاری مدی لایف ، شنبه تا چهارشنبه بجز ایام تعطیل : ۱۰ – ۱۷ (پنجشنبه‌ها ۱۰ صبح تا ۱۴)

ابزار جراحی

جراحی جزئی از شیوه های درمانی در همه ی زمینه های پزشکی میباشد.
جراحی در پزشکی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی و …. مورد استفاده قرار میگیرد.
جراحی عموما برش هایی از بدن برای برداشتن بخشی مانند صفرا،آپاندیس و… ، یا برای رفع ناقصی هایی دررون یا بیرون بدن ، یا همچنین برای گذاشتن انواع پرتز و … کاربرد دارد.
عمل جراحی معمولا برای رفع بیماری و یا برای پیشگیری توسط پزشک انجام میشود.

تاریخچه ی پیدایش جراحی به زمان پیدایش پزشکی برمیگردد. برروی جمجمه های انسان های ماقبل تاریخ اثراتی که انگار با نوعی مته سوراخ کرده اند دیده میشود. در برخی از نواحی ها ، استخوان هایی از انسان ها پیدا شده است که در ظاهرشان مشخص است با ابزارآلاتی مانند ابزارآلات کنونی برش داده شده اند. در کتاب های بزرگانی چون بقراط، همر و … از انواع جراحی و پانسمان ها گفته شده است.
در دوره ی قرون وسطی علم جراحی در کشور های مسیحی ، همانند سایر علم ها در نزد روحانیان بود اما این علم ، علمی فرعی به حساب می آمد که بجز سلمانیها کسان دیگری به جراحی نمی پرداختند.
ازحدود قرن یازدهم میلادی ، دانشگاه های غربی گسترش یافتند و مکاتبی در این زمینه پیشرفت یافت و برای نخستین بار لقب دکتر و استاد به دانشجویان در این زمینه تعلق گرفته است.

عمل جراحی نیاز مند اتاق جراحی میباشد، اتاق جراحی اتاقی کاملا استریل و عاری از هرگونه آلودگی بوده.
اتاق عمل دارای تجهیزاتی به خصوصی میباشد که عبارت است از:

 • تخت جراحی: در مرکز اتاق قرار میگیرد و حتما باید قابلیت تنظیم شدن داشته باشد و به آسانی در انواع پوزیشن ها برای عمل های جراحی قرار بگیرند.
 • چراغ های مخصوص اتاق عمل: این چراغ ها باید نورشان بسیار روشن و بدون سایه باشد و همچنین لازم است نور مخصوص باشد که در مدت طولانی چشم را اذیت و خسته نکند.
 • ماشین بیهوشی: این ماشین در قسمت بالایی تخت بیمار قرار گرفته است و با لوله هایی به بیمار وصل است ، تا بتواند در هنگام عمل جراحی تنفس بیمار را کنترل کند. این ماشین دارای مانیتورهایی بوده که به اندازیه گیری مقدار اندازه ی گاز های مخلوط برای بیهوشی کمک میکند.
 • ابزار جراحی: ابزاری استریل شده که برروی سینی ای مخصوص ، در کنار تخت بیمار قرار میگیرد و این ابزار شامل دسته های مختلفی میباشند.
 • دستگاه الکتروکوتر: دستگاهی است در که اتاق عمل سبب کمک میشود که بافت بیمار با فشار زیاد برش داده شود و به طور همزمان سبب بندایش خون شود تا در نهایت مقدار خون ریزی به حداقل برسد.
 • دستگاه ساکشن: دستگاهی که باید برای جمع آوری ترشحات بیمار در هنگام جراحی باشد.

ابزار جراحی ، ابزاری استریل شده که برروی سینی ای مخصوص ، در کنار تخت بیمار قرار میگیرد و این ابزار شامل دسته های مختلفی میباشند.
برخی از ابزار جراحی عبارت اند از:

 • استخوان بر: این ابزار با اندازه ی دهانه های مختلف وجود دارد که هرکدام بنا به اندازه ی دهانه یشان توانایی برش استخوان را دارند.
 • رترکتورها: برای ایجاد دید مناسب در هنگام جراحی برای جراح میباشد. (رترکتور سن ، رترکتور دیور ، رترکتور فارابوف ، رترکتور فیناچیتو ، رترکتور شکمی ، رترکتور چنگالی و رترکتور والونرم )
 • رانژور:برای کندن قطعه ای از استخوان مورد استفاده قرار میگیرد.
 • قیچی میو: مناسب برای برش بافت فاسیا
 • قیچی بانداژ: مناسب برای برش بانداژ های بیمار قبل از عمل و همچنین باز کردن بسته بندی های پلاستیکی
 • پنست: ابزار کمکی برای کندن بخیه و کشش بافت های سطحی
 • کلمپ فوستر: برای نگه داشتن گاز های استریل برای شست و شو
 • کلمپ: مناسب برای نگه داری بافت
 • کورت: برای برداشتن نمونه و یا ضایعه
 • گشاد کننده: مناسب برای اتساع دریچه‌ها و مجاری بدن و همچنین رفع انسداد و جلوگیری از ایجاد آمبولی
 • درماتوم
 • فورسپس بافت
 • کلمپ کوخر: چنگ زننده‌ای قوی جهت نگه داشتن فاسیا
 • هموستات: برای بندآوردن خون
 • قیچی نخ: برای بریدن نخهای بخیه که دارای نوک بلانت است تا از آسیب بافت‌های مجاور جلوگیری نماید.
 • دسته بیستوری و تیغ بیستوری
 • شان گیر
 • رایت انگل
 • اسپکولوم ها
 • بیکس
 • چیتل فورسپس
قیچی یک سر تیز ۱۲ سانتی متر صاف
جدید فروش ویژه -5 %
قیچی یک سر کند ۱۲ سانتی متر صافقیچی یک سر کند یا یک سر تیزاز جنس استیل زنگ نزن می باشد. این قیچی با کیفیت مناسب در یک لبه مانند شکل وصاف می باشد. قیچی جراحی بر اساس اندازه و شکل خود در بسیاری از پروسیجرهای پزشکی و درمانی کاربرد دارد. وسیله ای که می بایست در کیف امداد گر تا ست های جراحی و یا بخش ..
105,000 تومان 110,000 تومان
قیمت بدون مالیات:105,000 تومان
برند: NN
سر ساکشن لوزه یانکوئرسرساکشن یانکوئر مربوط به لوزه یکی از ابزار جراحی می باشد که از جنس استیل زنگ نزن تولید شده است. یک سر یانوکر به شلنگ متصل به مکنده و سر آزاد آن در داخل دهان برای ایجاد مکش قرار می گیرد. این سر ساکشن در سایز های مختلفی تولید می شود. از این سرساکشن برای خالی کردن سریع حفرات و ..
250,000 تومان
قیمت بدون مالیات:250,000 تومان
اسپکولوم بینی متوسط استیل اسپکولوم بینی متوسط استیل
جدید فروش ویژه -16 %
برند: NN
اسپکولوم بینی متوسط استیل برای بینی متوسط تا بزرگاسپکلوم بینی Nasal Speculum برای باز کردن مجاری بینی برای دید و دسترسی بهتر می باشد. اسپکلوم ها در زمانهایی نظیر خونریزی فعال یا بعد از اعمال جراحی که نیاز به گذاشتن دقیق تامپون ها یا استفاده از انواع کرم ها و رسیدن آن به عمق مجرای بینی می باشد کا..
190,000 تومان 226,900 تومان
قیمت بدون مالیات:190,000 تومان
سر ساکشن فرایزر و دندانپزشکی فلزی سایز ۱۰
جدید فروش ویژه -13 %
برند: NN
سر ساکشن جراحی یا  سرساکشن دندانپزشکی استیلسر ساکشن فلزی دندانپزشکی از نوع استیل زنگ نزن با مقاوت و طول عمر بالا تولید شده است. ساخت کشور پاکستان می باشد. سرساکشن فرایزر می تواند دارای سری مستقیم و یا انحنا دار، کوتاه و یا بلند باشد. این سر ساکشن ها بسته به اینکه در دست جراح یا دندانپزشک باشند ک..
115,000 تومان 132,000 تومان
قیمت بدون مالیات:115,000 تومان
سر ساکشن فرایزر و دندانپزشکی فلزی سایز ۶
جدید فروش ویژه -11 %
برند: NN
سر ساکشن جراحی یا  سرساکشن دندانپزشکی استیلسر ساکشن فلزی دندانپزشکی از نوع استیل زنگ نزن با مقاوت و طول عمر بالا تولید شده است. ساخت کشور پاکستان می باشد. سرساکشن فرایزر می تواند دارای سری مستقیم و یا انحنا دار، کوتاه و یا بلند باشد. این سر ساکشن ها بسته به اینکه در دست جراح یا دندانپزشک باشند ک..
115,000 تومان 129,000 تومان
قیمت بدون مالیات:115,000 تومان
برند: NN
پنست یک بار مصرفپنست ها وسیله ای دستی برای گرفتن و نگه داشتن اشیاء در هنگام عمل جراحی، برداشتن نسوج، پانسمان و ... به کار میروند.  جنس ABS پزشکی نوع دندانه دار در سر پنست غیر استریل – در صورت نیاز به استریل بودن برای تعداد سفارشی قابل انجام می باشد...
5,500 تومان
قیمت بدون مالیات:5,500 تومان
برند: NN
تیغ کومدون استیل مارپیچیتیغ کومدون و پیلینگ صورت از جنس استیل ضد زنگ وسیله ای دو طرفه می باشد که استفاده حرفه ای و خانگی برای پاک سازی پوست و باز کردن کیست های چرکی در بخش حرفه ای و تخصصی دارد. از این وسیله برای پاک سازی جوش های سرسیاه صورت و همچنین موهای زایدی که در زیر پوست رشد می کنند استفاده..
35,000 تومان
قیمت بدون مالیات:35,000 تومان
دسته بیستوری Starmed 3تیغ اسکالپل یا بیستوری ، تیغ جراحی میاشد که بسیار تیز و برنده بوده که برای جراحی های بدن ، کالبد شکافی ، صنایع دستی و… کاربرد  دارد. این تیغ هم به صورت یکبار مصرف و هم به صورت استفاده دائم دارد که در حالت یکبار مصرف یک دسته فلزی میباشد که تیغ روی آن قابل تعویض میباشد که بع..
32,000 تومان
قیمت بدون مالیات:32,000 تومان
برند: NN
هموستات صاف 16 اس امهموستات وسیله ای ضروری در جراحی میباشد که سبب کنترل خون ریزی میشود. ابزاری بسیار ضروری و حیاتی  در انواع جراحی های عمومی و یا اختصاصی محسوب میشود. دهانه ی این ابزار در دو مدل صاف و خمیده میباشد که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند.از جنس استیل ضد زنگ نوع::: صاف به ..
99,500 تومان
قیمت بدون مالیات:99,500 تومان
برند: NN
قیچی دو سر تیز ۱۴ سانتی متر SMقیچی دو سر تیز از جنس استیل زنگ نزن می باشد. این قیچی با کیفیت مناسب در هر دو لبه تیز می باشد. قیچی جراحی در بسیاری از پروسیجرهای پزشکی و درمانی کاربرد دارد. وسیله ای که می بایست در کیف امداد گر تا ست های جراحی و یا بخش اورژانس از آن بهره برد. این قیچی برای بریدن گا..
125,000 تومان
قیمت بدون مالیات:125,000 تومان
ست بخیه ۹ تیکه– تیغ اسکالپل یا بیستوری ، تیغ جراحی میاشد که بسیار تیز و برنده بوده که برای جراحی های بدن ، کالبد شکافی ، صنایع دستی و… کاربرد  دارد. – کلمپ ها ابزار های مهمی در جراحی هستند که برای نگه داری بافت و یا سایر موارد در هنگام جراحی مورد استفاده قرار میگیرند که انواع مختلفی دارند. – ه..
389,000 تومان
قیمت بدون مالیات:389,000 تومان
برند: NN
شان  جراحی 50*50شان پارچه ای استریل به رنگ آبی یا سبز بوده که در اتاق جراحی کاربرد های مختلفی دارد. شان های جراحی انواع مختلفی برای کاربرد های مختلف دارد. از انواع آن میتوان به شان ساده (مخصوص پوشاندن قسمتی از بدن،میز جراحی و تخت اتاق عمل) ، شان مایو (پوشاندن میز و یا سینه ی مایو) ، شان مخصوص ..
22,000 تومان
قیمت بدون مالیات:22,000 تومان
نمايش 1 تا 12 از 101 (9 صفحه)
نام
ایمیل
موبایل
توضیحات